Şükretmenin Gücü

Şükür Egzersizi Nedir?

Mucizeler yaratan şükür egzersizi nedir? Şükür etmek sahip olduklarımızın bilincinde ve farkında olmaktır. Onların varlığını onurlandırmaktır. Şükür egzersizi yaratımın ve değişimin ilk adımıdır. Nasıl ki yer çekimi yasası hepimiz için geçerli ise çekim yasası da hepiniz için geçerlidir. Hepimiz enerjiyiz etrafımızda gördüğümüz herşey enerjidir. Biz enerjisel olarak neredeyesek hayatımıza çektiğimiz olaylar ya da kişiler de o enerjiye uygun olacaktır. İşte şükür egzersizi enerjimizi bilinçli olarak yüksek tutmamızı ya da yükseklere çıkarmamızı sağlayan en önemli egzersizlerden biridir.

”Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur. O gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bu felsefe değildir. Bu fiziktir.”    Albert Einstein

Şükür egzersizi ile odağımızı hep var var da tutarız. Bende var enerjisini evrene yayarız. Biz şükrettikçe evren bize daha fazlasını getirir. Bunu şu örnek ile açıklamak istiyorum. Bir arkadaşınız sizi evine davet etti ve size bir tatlı ikramında bulundu siz o tatlıyı çok beğendiniz, bunu da hem sözlü olarak hem enerjisel olarak ifade ettiniz. O zaman arkadaşınız size bir tane daha ister misin?diye soracaktır. Evren de bu şekilde işliyor siz elinizde olan şeylere şükrettikçe size daha fazlasını getiriyor. Hatta bir tane daha ister misin diye sormadan.

Şükür Egzersizinin 3 Adımı

Teşekkür Etmek

1) Hayatınızda var olan şeylere şükretmek

İlk başta hayatımızda olan ve bizi mutlu eden şeylere şükrederek başlamalıyız. Hayatımzda olan güzellikleri fark edip onlara şükretmeliyiz. Şükür egzersizini yaparken hissederek içine mutlaka duygularımızı katarak yapmalıyız. Otomatik olarak şükredersek enerjimiz yükselmez. Şükür egzersizinin en önemli amacı enerjimizi yükseltmektir. Şükretmek için seçtiğiniz konu hakkında 1-2 cümle söyleyip geçmek yerine en 10-15 cümle söylemek konu ile ilgili enerjinizi yükseltmenize daha çok katkıda bulunur. Şükrederken kullandığınız cümleler pozitif olmalı seçtiğimiz pozitif cümleler sayesinde negatif düşünme alışkanlığımızı da değiştirebiliriz. Bu egzersizi bir ya da iki kere yapıp bırakmamalıyız, adanmışlıkla her gün yapmalıyız. En az bir ay hayatımızda var olan şeylere şükrettikten sonra yazdığım bir sonraki adımlara geçmeliyiz. Şükür egzersizi bittiğinde enerjimiz yükselmiş ise doğru yoldayız demektir.

2) Hayatınızda var olmasını istediğiniz şeylere olmuş gibi şükretmek

Önce sadece hayatımızda gerçekten var olanlara şükrettikten sonra hayatımızda olmasını istediğimiz şeyler sanki hayatımızdaymış gibi şükretmeye geçebiliriz. Eğer istediğimiz şey hayatımızda değilse enerjisel olarak o şeye ait olmadığımız içindir. Hedefimize ait olmak için enerjimizi onunla aynı düzeye getirmeliyiz. Bunun de en etkili yolu şükür egzersizidir. Hayatınızda olmasını istediğiniz şeyler hayatınızda olsa ne hissederdiniz. Nasıl bir siz olurdunuz. Bunu bulduktan sonra hayatınızda olmasını istediğiniz şeylere şükrederken bunun hissine de girebilirsiniz. Çünkü evren hislerinize cevap verir.

3) Ertesi Gün Geçirmek İstediğiniz Günün Nasıl Olmasını istiyorsanız Öyle Bir Gün Geçiriyor Gibi Şükretmek

Şükür egzersizini istediğimiz saatte ve istediğimiz gibi yapabiliriz. Nasıl yapacağımız bize kalmış, istersek sesli yapabiliriz, istersek yazılı ben klasik müzik eşliğinde yapmayı seviyorum. Klasik müziğin de enerji yükseltmede etkisi çok büyük olduğu için. Hatta şükür yerine teşekkür ederim, minnetarım gibi kelimeler de kullanablilrsiniz nasıl rahat ediyorsanız. Sabah yapmayı tercih ediyorsak o gün içinde yaşamak istediklerinize akşam yapmayı tercih ediyorsak ertesi gün yaşamak istediklerimiz için niyetlerinizi koyun. Yani gününüzün nasıl geçmesini istiyorsanız mış gibi şükürlerinizi yapmalısınız. Tabi ki duygsal kısmını işin içine katarak yapmalısınız. Örnek olarak, bugün işlerimi kolaylıkla ve keyifle bitirdiğim için şükrediyorum gibi…

Şükür Egzersizinin Püf Noktaları

  1. Hayatındaki var olan ve mutlu olduğun şeyleri fark edin.
  2. Şükür egzersizi yaparken hissederek içine duygularını katarak şükredin
  3. Şükretmek için seçtiğin konu hakkında en az 10-15 cümle söyleyin
  4. Şükrederken kullandığın cümleleri pozitif olarak seçin
  5. Şükür egzersizini adanmışlıkla her gün hiç atlamadan yapın
  6. Şükürlerini otomatik pilota bağlamadan seçin, söylediklerinizin enerjinizi yükselttiğinden emin olun

Minnettarlık olmadan gücünüzü yeterince değerlendiremezsiniz çünkü sizi güce bağlayan odur.

Wallace Wallter

İnternet sitesi http://her-telden.com
Yazı oluşturuldu 23

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön