Hakkımda

Merhaba Ben Şaynik

Her insanın bir hikayesi vardır. Bence her hikaye dinlemeye değerdir.

Nereden geliyor bu masallar

İlk bir kadın anlattı.

O kadına kim anlattı?

Bir çocuk anlattı. Henüz bu dünyaya ilk adımını atmamış bir çocuk

Ya o Çocuğa kim anlattı?

Sessizlik anlattı, sessizlik

Judith Malika Liberman

Masallarla yola çık kitabından

Benim hikayem de kalabalık bir evde 27.12.1973 yılında İstanbul’da başladı. Çocukken bir çok meslek istedim ama en gözde mesleğim hep astronot olmaktı.

Uzaya ilgim hiç bitmedi. Anadolu üniversitesi işletme bölümünü bitirdikten sonra muhasebe mesleğini daha iyi yapmak ve büromu açmak için mali müşavirlik sınavlarına girmeye karar verdim. Staj yaptığım büroda, büromu açmayı istemediğimi fark ettim. 2009 Yılında mali müşavirlik belgemi aldıktan sonra zaten 96 yılından beri bir şekilde içinde olduğum muhasebe mesleğine daha ileri seviyede devam etmeye başladım. Bu meslekte mutlu olmadığımı her fark ettiğimde sorumlu olarak iş yerlerini tuttum ve çok fazla iş değiştirdim. 2011 yılında bir arkadaşım bana bir kişisel gelişim kitabı verdi. İşte o zaman benim kendi içime yolculuğum başladı. Tam da bu yolculuğumun içinde mesleğimi sevmediğimi fark ettim.

İnternet hayatımıza girdikçe blog yazarları benim en sevdiğim kişiler olmaya başladı. İnternette okumayı, araştırmayı, bir şeyler öğrenmeyi çok sevdiğimi fark ettim. Öyle bir zaman geldi ki bir şey alırken bile internetteki sitelere bakmaya başladığımı fark ettiğimde neden ben de bilgilerimi paylaşmayım dedim ve blog maceram bu şekilde başladı. Okumaya, araştırmaya ve yazmaya olan tutkum da bana eşlik edeceğine söz verince ben de harekete geçtim. Bu yolculukta kendimi yeniden keşfetmeye başladım.

Bu sitede sizlerle 2011 yılında başladığım kendimi tanıma yolculuğumda öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum. Katıldığım workshoplardan öğrendiklerimi hayatımda uyguladığım çalışmaları ve değişimlerimi paylaştığım bu güzel yolculukta bana eşlik etmek ister misiniz? Eğer varım diyorsanız ben de varım.

O zaman hoş geldiniz..

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön